Najczęściej zadawane pytania

Przejrzyj najczęściej zadawane pytania:

General

Jak zamówić produkty Flashbay? Co oznaczają symbole w opisie produktu? Co to jest "dowód graficzny"? Jak mam odzyskać swoje hasło? Jaki jest czas realizacji zamówienia? Gdzie Flashbay dostarcza zamówienia?

Jaka jest minimalna ilość zamówienia?

Jeśli chcesz zamówić PenDrive USB z logo, minimalna ilość zamówienia wynosi 10 sztuk dla popularnych modeli. Prosimy o kontakt, aby otrzymać nasz cennik. Zobaczysz, że nawet przy małych zamówieniach, nasze ceny są bardzo konkurencyjne!

Wiele innych firm przyjmuje zamówienia od 50 lub nawet 250 sztuk. Proces realizacji zleceń w Flashbay jest bardzo wydajny, dlatego z chęcią podejmujemy mniejsze zamówienia oferowanych produktów.

W przypadku innych produktów, minimalna ilość zamówienia nieznacznie różni się w zależności od konkretnych wymogów. Prosimy o kontakt.
Jak będą wygląday produkty, kiedy zostaną dostarczone?

Odsprzedawcy i dystrybutorzy

Firma Flashbay głównie wspiera następujące obszary działalności odsprzedawców:
 • Marketing, Reklama, Media i kreatywne agencje pragnące zaoferować nasze produkty jako dodatkową wartość do już oferowanych usług dla istniejących klientów.
 • Pośrednicy dostarczający nasze produkty w imieniu swoich stałych klientów.
Następujące typy firm nie kwalifikują się jako odsprzedawcy produktów firmy Flashbay:
 • Firmy, które korzystają z płatnego marketingu w wyszukiwarkach internetowych, by reklamować dowolny produkt z kategorii oferowanych przez Flashbay
 • Firmy, które są właścicielami lub kontrolują stronę internetową, która oferuje głównie produkty z tych samych kategorii co Flashaby
 • Firmy, które mogą być zaklasyfikowane jak konkurent firmy Flashbay z innych, istotnych powodów.

Flashbay gwarantuje, że każda z firma, która jest naszym zatwierdzonym odsprzedawcą, otrzyma od nas wsparcie potrzebne do zrealizowania zamówienia z Klientem końcowym.
 • Czy kiedykolwiek odrzuciłeś zamówienie z powodu Twojego obecnego dostawcy? Podał Ci ponad 2 tygodniowy czas realizacji zlecenia, kiedy Ty potrzebowałeś produktu w ciągu 5 dni?
 • A może Twój dostawca jest tak naprawdę pośrednikiem i pobiera z góry opłatę za produkty, których nawet nie ma w swoim magazynie i dopiero zamierza je kupić?
Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji to zapraszamy do współpracy z nami.  My wierzymy w fundamentalne i dobre praktyki biznesowe.
 • Mamy znaczne zapasy produktów w magazynach. Ponadto, dokonaliśmy wielu inwestycji w pierwszorzędny serwis, aby zrealizować Twoje zamówienie zgodnie z wymaganiami i na czas.
 • Flashbay oferuje doskonałą obsługę i bardzo konkurencyjne ceny dla odsprzedawców. Pomożemy Ci w zapewnieniu jak najlepszej obsługi Twoim klientom.
 • Nasze produkty są najwyższej jakości, a czas realizacji zamówień pamięci USB z logo pozostawia konkurencję daleko w tyle.
 • W łatwy i bezproblemowy sposób (internetowo) możesz zarządzać swoimi zamówieniami.
 • Dodatkowo, Centrum Klienta pozwoli Ci na szybkie sprawdzenie stanu Twojego zlecenia. Wolisz, żebyśmy wysłali produkt bezpośrednio do Twojego klienta? Możesz na bieżąco śledzić stan dostawy, od nas prosto do użytkownika końcowego.

Gwarancja Flashbay

Czy wszystkie produkty Flashbay objęte są gwarancją?
Tak, na wszystkie produkty na stronie Flashbay udzielana jest gwarancja na brak wad materiałowych i wykonawczych w momencie dostawy.

Okres gwarancyjny po dostawie z uwzględnieniem różnych kategorii produktowych.
Poniższa tabela prezentuje wszystkie kategorie produktów wraz z ich okresem gwarancyjnym:

Kategoria  Okres gwarancji
USB  10 lat
Power 2 lata
Audio 2 lata
Drinkware 2 lata
Gadżety 2 lata
Długopisy 1 rok
Torby 1 rok
Czapki 1 rok
Notatniki
1 rok
Akcesoria 1 rok
Odzież 1 rok

W przypadku zestawów okres gwarancyjny stosowany jest do każdego elementu zestawu zgodnie z powyższą tabelą.

Czego nie obejmuje gwarancja?
Gwarancja nie obejmuje naprawy lub wymiany produktów, gdzie szkoda spowodowana została: celowym działaniem by uszkodzić produkt, niewłaściwym użytkowaniem, losowym wypadkiem, przeróbką, niewłaściwym środowiskiem fizycznym, niewłaściwą eksploatacją przez użytkownika, niepoprawną konserwacją przez użytkownika, lub awarią spowodowaną przez produkt, za który Flashbay nie ponosi odpowiedzialności. Zniszczenia i zużycie w przypadku normalnego użytkowania (także w przypadku znakowania) nie jest objęte gwarancją.
 • USB: Awaria lub niepożądane działanie nie jest objęte gwarancją, gdy pamięci usb są wykorzystywane przez specjalistyczny lub niestandardowy sprzęt i/lub oprogramowanie, a także w przypadku użycia w innym celu niż przechowywanie bezpiecznych dla urządzenia danych.
 • Drinkware: gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku kontaktu ze żrącymi chemikaliami, ściernymi metodami czyszczenia oraz mycia w zmywarce.
 • Długopisy: wkłady nie są objęte gwarancją, dotyczy ona tylko obudowy długopisu.
 • Torby: uszkodzenia toreb spowodowane nadmiernym ciężarem przenoszonych rzeczy nie są objęte gwarancją.
 • Czapki: odkształcenia przy ciągłym użytkowaniu są normalnym zjawiskiem i nie obejmuje ich gwarancja,
 • Odzież: Zmiany kształtu są spodziewane w wyniku wielokrotnego użytkowania i są wykluczone. Wyklucza się blaknięcie lub pogorszenie jakości niestandardowego oznakowania marki po wielokrotnym praniu. Uszkodzenia spowodowane praniem innym niż zgodne z określonymi instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji są wykluczone.
 • Notatniki: Uszkodzenia/ubrudzenia spowodowane jedzeniem czy rozlaniem napojów i/lub płynów lub ogólnym brakiem ostrożności nie są objęte gwarancją.

Czy oferujecie próbki?

Oczywiście, oferujemy darmowe próbki. Nie są one w pełni funkcjonalne (brak baterii), jednak dzięki nim zobaczysz na żywo i poczujesz w ręku każdy z naszych Powerbanków. Zestaw próbek z pewnością ułatwii podjęcie decyzji o wyborze konkretnego modelu. 

Co z płatnościami?

Po złożeniu zamówienia, natychmiastowo rozpoczynamy jego realizację. Zanim jednak wyślemy gotowy produkt, należy uregulować wszelkie płatności (chyba, że zostały uzgodnione warunki kredytu z nami). Gdy złożysz zamówienie, prześlemy Ci e-mailowo instrukcję jak zapłacić przelewem bankowym - to proste i szybkie. Oferujemy kredyt dla stałych klientów, sektora publicznego i dużych firm

Reklamacje i zwroty

Dbamy o to, by każde zamówienie, które produkujemy spełniało wszystkie Państwa oczekiwania, a gdy okaże się, że popełniliśmy błąd, robimy wszystko by naprawić go jak najszybciej. Jeśli wystąpił jakikolwiek problem z Państwa zamówieniem, prosimy o kontakt z Państwa dedykowanym konsultantem.

Wszystkie nasze produkty wytwarzane i personalizowane są indywidualnie do każdego zamówienia. Z tego to powodu nie podlegają przepisom i wytycznym dotyczącym anulowania zamówień ujętym w Dyrektywie Praw Konsumenta (lub w innych podobnych miedzynarodowych przepisach).

Gdzie uzyskać dodatkowe informacje?

Jesteśmy tu dla Was. Po prostu skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez naszą stronę kontaktową. Jeśli masz już swojego dedykowanego konsultanta - zwróć się z pytaniem bezpośrednio do niego. 
W jakim formacie najlepiej przesłać logo? W jaki sposób umieszczamy Twoje logo na produkcie?

Pendrive

Czy wszystkie pamięci USB są jednakowe?

Jak używać pamięci USB?

Wystarczy włożyć USB Flash Drive do portu USB w Twoim komputerze lub w innym sprzęcie wyposażonym w port USB. Jeśli PenDrive posiada świecącą kontrolkę (LED), zapali się ona kiedy produkt będzie gotowy do użycia.

Twój komputer może kiedy nowy napęd zostanie wykryty i zapytać Cię abyś otworzył/ła nowy napęd (lub otworzyć pliki znajdujące się już w pamięci produktu). Wybierz opcję 'Otwórz' lub 'Eksploruj' nowy napęd.

Jeśli używasz oprogramowanie Microsoft Windows jako swój system oprecyjny, możesz również zobaczyć nowy napęd klikając w 'Mój Komputer' w menu 'Start', gdzie znajduje się lista wszystkich napędów w Twoim komputerze, włączając PenDrive'y. Kliknij dwa razy myszką na ikonę napędu aby go otworzyć.

Przeciągnij pliki, które chcesz skopiować do pamięci napędu do folderu, który pokaże się na monitorze. Twoje pliki zostały przesłane i yapisane w pamięci Twojego PenDrive'a (z reguły odrazu, jednak może zabrać to troszkę dlużej jeśli kopiowane pliki są dużego rozmiaru).

Możesz odłączyć PenDrive'a w każdej chwili, tak dlugo jak pliki nie są odczytywane lub zapisywane w jego pamięci. Upewnij się, że kontrolka LED nie świeci się jeśli Twój PenDrive jest w nią wyposażony.

Aby przenieść pliki z pamięci PenDrive'a na inny komputer, eksploruj napęd USB tak jak opisane powyżej, po czym przeciągnij je do pożądanej lokalizacji w nowym komputerze.
Ile danych pomieści pendrive?

Czy mój PenDrive zadziała na każdym komputerze?

PenDrive'y wykorzystują protokół USB do współpracy z komputerami PC, Mac i innymi urządzeniami z portem USB. Zwykle PenDrive'y zawierają sterowniki do masowego przechowywania, które są włączone w Windows Me, Windows 2000 i Windows XP lub później Mac OS 9 i Mac OS X lub później Linux 2.4.6 lud późniejsze. Niektórzy producenci oferują sterowniki do Windows 98 SE lub Windows NT. Apple oferuje aktualizację sterownika do masowego przechowywania dla Mac OS 8.6. Aby uzyskać więcej informacji, należy skonsultować się z producentem pamięci Flash.

Zalety korzystania z USB zamiast zewnętrznego dysku twardego, DVD-R czy dyskietki

PenDrivery są znacznie mniejsze niż zewnętrzne dyski twarde, wielkością przypominaja opakowania gumy do żucia. USB Flash Drives Nie posiadaja części ruchomych, dlatego są odporne na uszkodzenia podczas upadku czy transportu. USB Flash Drives Nie wymagają czasochłonnej konfiguracji i mogą byc podłączone bezpośrednio do komputera.

Porty USB są dużo bardziej powszechne niż nagrywarki CD, a zwłaszcza nagrywarki DVD. Więc PenDrive’y will work with more computers than a CD-Rs or DVD-Rs. będą współpracować z większą liczbą komputerów niż płyty CD-R lub DVD-R. Również proces przesyłania plików z komputera na USB PenDrive jest o wiele szybszy i prostszy niż nagrywanie płyt CD lub DVD. Dodatkowo, USB PenDrive może działać jako przenośny dysk twardy, do którego można dodawać i odejmować pliki tyle razy, ile chcesz. Na płytach CD-R i DVD-R można tylko raz nagrać dane, których nie będzie można usunąć z płyty.

Standardowa dyskietka pomieści 1.44 MB danych, czyli wiele razy mniej niż umożliwia obecnie USB Flash Drive (do 128GB).

Co stało się z  pojemnościami pamięci 128MB, 256MB, 512MB i 1GB?

Te pojemności zostały już zastąpione pamięciami 2GB, dzięki czemu zapewniono większą wartość za tą samą cenę. *Toshiba została przekształcona na Kioxia 1 października 2019 roku.

Jeśli szukają Państwo pamięci USB, charakteryzujących się niską ceną i niewielką pojemnością  -  pendrive'y 2GB są najczęściej najtańszą dostępną na rynku opcją.

Pamięci NAND o pojemności poniżej 2GB nie są już produkowane przez głównych producentów pamięci chip takich jak Samsung, Hynix, Intel, KIOXIA*, Sandisk czy Micron. Od czasu do czasu jesteśmy w stanie pozyskać wystarczająca ilość pamięci 1GB i udostępnić je naszym Klientom. Jednak ogólny trend pojemności pendrive'ów jest skierowany na większe pamięci.

Niektórzy producenci pamięci USB nadal oferują pojemności pamięci 128MB, 256MB o raz 512MB. Używają oni jednak niemarkowych pamięci NAND, gorszej jakości, których radzimy unikać, gdyż nie wszystkie dyski flash są sobie równe


 *Toshiba została przekształcona na Kioxia 1 października 2019 roku.

Co to jest PenDrive?

PenDrive to kompaktowy dysk pamięci USB Flash, który działa jak przenośny dysk twardy – pozwala na przechowywanie i przenoszenie Twoich najbardzej cennych danych z komputera. Mogą pomieścić niewiarygodnie duże ilości informacji i są dostatecznie małe (wielkość opakowania gumy do żucia), żeby wsunąć go do kieszeni, zawiesić na szyi lub podpiąć pod zestaw kluczy.
Pamięć NAND Flash i wahania jej ceny Pamięci USB On The Go (OTG) Jakich kontrolerów używamy w naszych pamięciach USB? Jak ustawić funkcję AutoRun? Jakie są prędkości odczytu i zapisu nośników USB Flash? Co to jest WEEE? Czy zapisać jako Dysk Lokalny / Dysk wymienny?

Jak uchronić mój komputer przed wirusami, gdy używam PenDrive'a?

Co oznacza SLC i MLC?


pamięci SLC przechowuje jeden bit w każdej komórce, co prowadzi do szybszej prędkości transferu, niższe zużycie energii i większa wytrzymałość komórek. Jedyną wadą Single-Level Cell jest koszt produkcji za MB, co oznacza, że technologia flash SLC jest stosowany w wysokiej jakości kart pamięci.

MLC to skrót od "Multi-Level Cell":

pamięci MLC przechowuje trzy lub więcej bitów w każdej komórce. Dzięki przechowywaniu większej liczby bitów w jednej komórce, karty pamęci Multi-Level Cell osiąga mniejszą prędkość przesyłania danych, wyższe zużycie energii i niższą wytrzymałość komórek niż Single-Level Cell karty pamięci. Zaletą kart pamięci Multi-Level Cell są niższy koszt produkcji. Technologa flash MLC jest wykorzystywany głównie w standardowych urządzeniach. Multi-Bit Cell, MBC, jest podobną technologią jak Multi-Level Cell ale zapisuje tylko dwa bity w jednej komórce.
Co to jest Windows ReadyBoost?

Co to jest USB 2.0?

Odpowiedź jest prosta: USB 2.0 umożliwia większą szybkość przesyłania danych niż stare USB 1.1. Nie ma problemów z kompatybilnością pomiędzy portami USB 1.1 i USB 2.0 Flash Drive (i vice-versa).

Więcej szczegółów: ukończony w roku 2001 r., Universal Serial Bus (USB) 2.0 całkowicie zmodernizował protokół wejścia/wyjścia w uniwersalnej magistrali szeregowej (USB). Pozwala to na znacznie wyższe prędkości odczytu i zapisu danych niż w starszych USB 1.1.
Co to jest USB 3.0 lub USB SuperSpeed?

Powerbanki

Czym jest Powerbank?

Powerbank jest przenośnym urządzeniem ładującym baterię Twojego telefonu lub tabletu. Powerbank można wielokrotnie ładować i użytkować.

Dlaczego Powerbanki są tak popularnym gadżetem reklamowym?

Wynika to z faktu, że są one naprawdę użyteczne. Telefony i tablety to urządzenia, które ma każdy z nas i często gdy jesteśmy w podrózy czy poza biurem musimy je doładować. Małe, przenośne i stylowePowerbanki sprawdzają się idealnie w takiej sytuacji, co wpływa na ich dużą popularność. 

Ile kosztują Powerbanki?

Ile kosztują Powerbanki?


Nasze ceny zależą od modelu oraz pojemności, która wybierzesz. Oczywiście wpływ na cenę ma również ilość zamawianych sztuk. Najprostszą drogą by otrzymać wycenę jest wypełnienie Formularza szybkiej wyceny. Możemy również przesłać pełen katalog cenowy.

Jak działa Powerbank?

Powerbanki są niesamowicie proste w użytkowaniu. Po prostu naładuj najpierw swój Powerbank (dioda LED wskaże poziom naładowania). Gdy bateria jest juz pełna, podłącz do Powerbanku swój telefon czy tablet, aby zacząć ładować swoje urządzenie. Nic prostszego.

Jak trwałe są Powerbanki?

Jeśli korzystasz z Powerbanka zgodnie z jego przeznaczeniem i przechowujesz w suchym miejscu, będzie Ci służył przez kilka lat. Pamietaj, że udzielamy 2-letniej gwarancji na nasz produkt. Jeśli regularnie używasz Powerbank, w pewnym momencie żywotność baterii zaczyna stopniowo spadać. Jest to normalny proces z każdego rodzaju baterią - tą w Powerbanku, telefonie czy laptopie.

Czy Powerbanki są kompatybilne z popularnymi urządzeniami?

Oczywiście. Nasze Powerbanki są w pełni kompatybilne z urządzeniami takich producentów jak Apple, Samsung, Android, Kindle i wielu innych.

Jak sprawdzę ile baterii pozostało?

Z wyjątkiem kilku modeli, poziom naładowania baterii wskazywany jest przez diodę LED na Powerbanku. Różne kolory diody wskazuja na konkretny poziom baterii. Szczegółowe informacje znajdziesz w dołączonej instrukcji obsługi.

Na ile ładowań starczy bateria Powerbanku?

Zwyczajnie kliknij na jedną z poniższych pojemności aby zobaczyć ile razy naładujesz popularne smartfony/tablety.

Jak długo ładuje się bateria?

każdy z Powerbanków naładuje się w ok. 4 godziny. Dioda LED wskazuje ile baterii pozostało.

Czy muszę wyłaczyć Powerbank, gdy go nie używam?

Nie. Powerbank automatycznie przejdzie w stan czuwania, jeśli nie jest używany.

Jak pakowane są Powerbanki?

Każdy z Powerbanków oraz wszystkie akcesoria będą w spakowane w kartonowe pudełko. Jeśli zamówiłeś pudełko aluminiowe/plastikowe Powerbank i akcesoria będą w środku. By nic nie stało się z nimi podczas transportu, pakujemy wszystko w większe, zbiorcze kartony.  Stosujemy obecnie stantard IATA PI965 IB.

Czy Wasze Powerbanki są bezpieczne?

Nasze Powerbanki są niesamowicie bezpieczne w użyciu. Bardzo rygorystycznie kontrolujemy jakość wszystkich naszych produktów. Wszystkie posiadane przez nas Certyfikaty Bezpieczeństwa dostępne są do wglądu w zakładce 'certyfikaty' na naszej stronie. Najwyższe bezpieczeństwo naszych Powerbanków uzyskujemy m.in. poprzez:
 • Wysokiej jakości baterie renomowanych producentów
 • Wytrzymałą i solidną obudowę odporna na uszkodzenia
 • Zabezpieczenie: Output over-current and over-voltage 
 • Zabezpieczenie: Input over-current and over-voltage
 • Wyłaczenie Powerbanku w przypadku przegrzania
 • Zabezpieczenie przed zwarciem
 • Zabezpieczenie przed wyładowaniem elektrostatycznym
Powerbank Ładowanie

Audio

Jakie urządzenia są kompatybilne z technologią Bluetooth?

Nasze urządzenia Bluetooth mogą być używane z każdym urządzeniem wyposażonym w technologię Bluetooth. Niektóre z naszych modeli mogą być również podłączone poprzez kabel USB - wtedy nie trzeba parować urządzenia przez Bluetooth.

Czy można przewozić urządzenia Bluetooth w samolocie?

Oczywiście, zarówno w bagażu podręcznym jak i rejestrowanym te urządzenia są dopuszczalne.

Jak sparować moje urządzenie z głośnikami lub słuchawkami Bluetooth?

Jak sparować moje urządzenie z głośnikami lub słuchawkami Bluetooth?

Aby sparować Twoje urządzenie, upewnij się, że połączenie Bluetooth jest aktywne, a słuchawki lub głośnik włączone. Wybierz następnie nazwę głośnika/słuchawek (np. Tab) z menu z Twojego urządzenia z listy 'Dostępne urządzenia' i podążaj za wskazówkami menu. Twoje nowe urządzenie Audio może też nosić Bluetooth nazwę firmy, która widnieje na obudowie. Produkt Audio da sygnał dźwiękowy po prawidłowym podłączeniu.

Czy mogę odbierać połączenia poprzez moje słuchawki Bluetooth?

Czy mogę odbierać połączenia poprzez moje słuchawki Bluetooth?

Jak najbardziej, nasze słuchawki Bluetooth posiadają taką funkcję.

Czy głośnik Bluetooth może działać jako głośnik telefonu do rozmów?

Czy głośnik Bluetooth może działać jako głośnik telefonu do rozmów?

Tak, możesz używać głośnika Bluetooth podczas wykonywania rozmów.

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa USB z logo - co to jest?

Ładowarka samochodowa USB z logo - co to jest?

Ładowarka samochodowa USB pozwala na ładowanie przenośnych urządzeń USB podczas jazdy autem. Wpina się ją w gniazdo 12V/24V w które wyposażone jest prawie każde auto. Zwykle, to gniazdo znajduje się na centralnej konsoli, w dolnej części. W wiekszości przypadków nazywane jest 'zapalniczką".

Promocyjna ładowarka samochodowa USB może być spersonalizowana Twoim logo i być używana przez Klientów, którzy prowadzą codziennie auto - to praktyczny i użyteczny gadżet reklamowy.

Skąd mogę wiedzieć, że ładowarka USB ładuje moje urządzenie?

Skąd mogę wiedzieć, że ładowarka USB ładuje moje urządzenie?

Twoje urządzenie przełączy się na ekran ładowania lub podświetli ikonę wskazującą na to. Niektóre z naszych modeli podświetlą się, gdy będą ładować Twoje urządzenie.

Czy moje auto musi być uruchomione aby ładowarka działała?

Czy moje auto musi być uruchomione aby ładowarka działała?

Tak, auto musi być uruchomione, ale nie musi się poruszać, aby ładowarka działała. 

Jak dużo energii/paliwa pobiera ładowarka?

Jak dużo energii/paliwa pobiera ładowarka?

Mniej niż 30 mAh. Ładowarka samochodowa pobiera prąd tylko wtedy, kiedy ładujesz urządzenie.

Jakie urządzenia można naładować poprzez ładowarkę USB?

Jakie urządzenia można naładować poprzez ładowarkę USB?

Nasza ładowarka USB może ładować wszystkie telefony, tablety oraz inne cyfrowe urządzenia ładowane przez port USB.

Jak szybko ładowarka smaochodowa USB może naładować moje urządzenie?

Załóżmy, że typowe wyjście jednego z portów USB to 5V/3A. Jeśli natężenie prądu urządzenia  ma 3A , a bateria 2500mAh, to takie urządzenie naładujemy teoretycznie w 50min (2500mAh/3A).

Należy jednak wziąć pod uwagę nastepujące czynniki:
 • maksymalne natężenie prądu wspierane przez Twoje urządzenie ma wpływ na czas ładowania. Wiele urządzeńładuje się 1A, które trwa dwa razy dłużej niż urządzeń z 2A.
 • nasze ładowarki USB mają 2 porty. Jeśli jednocześnie ładujesz 2 urządzenia wspierające 2A, całkowite natężenie ładowarki będzie dzielone pomiedzy urządzenia. jeśli max. wyjście ładowarki samochodowej to 3A, każde z urządzeń ładowane będzie 1,5A.
 • oczywiste straty energii w obiegu prądu związane z kablami, bateriami, temeperaturą etc. mogą sprawić, że rzeczywisty czas ładowania będzie dłuższy o nawet 30% niż teoretyczne kalkulacje.

Czy jeśli podłączone są dwa urządzenia ładowanie jest wolniejsze?

Maksymalna wyjście ładowarki samochodowej USB to 3A -  jeśli ładowane sa 2 urządzenia to poniższa tabelka odpowie na pytanie:
Dwa urządzenia    Wolniejsze ładowanie??
1A urządzenie + 1A urządzenie (np. 2 iPhone™'y) 2A   NIE
1A urządzenie + 2A urządzenie (np. iPhone™ + iPad™) 3A   NIE
2A urządzenie + 2A urządzenie (np. 2 Samsungi S6s) 4A   Tak

W jaki sposób ładowarka USB podpieta jest do zasilania w samochodzie?

Ładowarka samochodowa USB jest podłączana do gniazda 12V/24V, w które wyposażone jest prawie każde auto. Zwykle, to gniazdo znajduje się na centralnej konsoli, w dolnej części. W wiekszości przypadków nazywane jest 'zapalniczką" gdyż zwykle pełni również i taką funkcję.