Twister
Uprzejmie informujemy, że nasza firma działa bez zmian. Zarówno dział sprzedaży jak i fabryka są gotowe do realizacji zamówień dla Państwa.

FAQCo to jest USB 3.0 lub USB SuperSpeed?

USB to skrót od "Universal Serial Bus", zaś '3 .0 'odnosi się do najnowszej wersji zastosowanego interfejsu, który znany jest również pod nazwą "SuperSpeed USB".

USB3.0 oferuje wyższą wydajność i szybkość niż USB2.0 przy zachowaniu kompatybilności z USB 2.0. Interfejs USB 3.0 przeznaczone jest głównie dla urządzeń  z ekstremalnymi wymaganiami odnośnie przepustowości, na przykład tych przeznaczonych do transmisji video w wysokiej rozdzielczości.

Co USB3.0 ma do zaoferowania?
  • USB3.0 ma możliwość przesyłu danych z szybkością 5GB na sekundę oferując tym samym 10 razy szybszą prędkość niż pamięci Hi-Speed USB (USB2.0).
  • USB3.0 wyposażone jest w technologię, która minimalizuje czas oczekiwania w trakcie synchronizacji operacji.
  • USB3.0 zapewnia zoptymalizowaną wydajność energetyczną. Zauważalne jest znaczne zmniejszenie poboru prądu oraz nie występuje tzw. problem z device polling.
  • USB3.0 jest w kompatybilny z USB 2.0. Urządzenie współpracuje z interfejsem USB2.0.

Czy pendrive'y mogą skorzystać na interfejsie USB3.0?

Prędkość odczytu / zapisu pendrive'ów w przeważającej mierze zależy od użytych komponentów Szczególnie ważne są:
stopień i liczba chip'ów użytej pamięci NAND oraz ich konfiguracja.

Obecnie tylko dyski flash USB o najwyższej cenie i wydajności pozwalają na wykorzystanie  korzyści płynących z USB 3.0. Jakość wykonania większości komponentów dysków flash nie pozwala na przewyższenia interfejsu USB2.0


USB3.0 superspeed