Twister
Uprzejmie informujemy, że nasza firma działa bez zmian. Zarówno dział sprzedaży jak i fabryka są gotowe do realizacji zamówień dla Państwa.

Blog Opcję Równoważenia Zużycia

Częstym pytaniem jakie spotykamy jest to czy jest różnica między zapisywaniem wielu mniejszych plików na pamięci USB, a jednym większym i czy ma to wpływ na niezawodność pamięci. W skrócie: nie ma prawie żadnej. Jednak aby zrozumieć dlaczego tak się dzieje, musimy poznać proces zapisywania danych przez USB. 

Kiedy pliki zapisywane są do danego systemu plików, nie są dodawane jako jeden większy plik, lecz raczej jako wiele małych części zwanych blokami. Te bloki nastepnie zapisywane są na pamięci flash w grupach – it to właśnie takie grupy bitów można odczytywać, kopiować czy kasować. Oczywiście im wiekszy plik, tym z większej ilości takich bloków się składa i dlatego więcej poszczególnych bitów będzie przetworzonych podczas zapisu czy kasowania takiego pliku.Pamięci USB wyposażone są w kontrolery, które posiadają opcję równoważenia zużycia. Ta opcja odpowiada za równomierne używanie bloków na pamięci, tak aby nie było obszarów na pamięci używanych częściej niż inne.  Jeśli dany blok się zużyje, kontroler oznaczy go jaki uszkodzony i nie będzie próbował zapisywać tam żadnych danych. Bez względu zatem na rozimar pliku, będzie można go niezawodnie nagrać i przechowywać na pamięci dopóki jest tam wystarczająca liczba bloków. Jednak aby dany blok się zużył musi on przejść dziesiatki tysięcy  cykli zapisu/kasowania.

Rozmiar pliku może mieć znaczenie w kontekscie ‘write caching’, który opisany jest dokładniej. W innym przypadku, wielkośc plików nie wpływa na niezawodność i cykl zużycia pamięci USB.

Szukasz spersonalizowanych pamięci USB?
Po prostu wypełnij nasz formularz formularz szybkiej wyceny, a dedykowany konsultant skontaktuje się najszybciej jak to tylko możliwe.


flashbay Autor: Chris Anguelov
Jako pierwszy/a zostaw komentarz
*
* nie będzie pokazany
(jeśli stosowne)
Komentarze od autora zostaną do Ciebie wysłane e-mailem.
Przesłanie niniejszego formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą polityką prywatności.