Twister
Uprzejmie informujemy, że nasza firma działa bez zmian. Zarówno dział sprzedaży jak i fabryka są gotowe do realizacji zamówień dla Państwa.

Blog Write Caching

Spotykamy się często z technicznym pytaniem o ‘write caching’ – podręczną pamięć zapisu. Nasz najnowszy blog postara się wytłumaczyć co to jest i jak działa.

Pamięć podręczna zapisu wykorzystywana jest kiedy urządzenie nie od razu kończy proces zapisu pliku, tylko przechowuje jego części na później. Kiedy pamięć USB jest podłączona do komputera, można zapisać i odczytać z niej dane. Aby zwiekszyć wydajność swojego systemu komputer może wykorzystać swoją szybką podręczną pamięć (RAM), by zebrać wszystkie polecenia zapisu na podłączonego pendrive’a i przechować je dopóki wolniejsza, zewnetrzna pamięć może być zapisana. W tym czasie inne aplikacje mogą działać sprawniej, nie czekając na zewnętrzną pamięć, by wykonała procesy zapisu danych.Podczas gdy ten process  zwiększa wydajność pracy komputera, podwyższa się też ryzyko utraty danych w przypadku awarii systemu, utraty zasilania lub nagłego odłączenia pamięci zewnetrznej. Gdy pamięć USB zostaje odłączona zanim system wyczyści pamięć ‘cache’ i ukończy wszystkie polecenia zapisu, pliki mogą zawierać błędy i nie da się ich odczytać. Naturalnie, im większy rozmiar plików, tym dłużej trwa proces czyszczenia ‘cache’u’.

Domyślne ustawienia system Windows blokują funkcję ‘write caching’ aby pozwolić na szybkie usunięcie zewnetrznej pamięci z pominięciem opcji ‘Bezpieczne usuwanie sprzętu’. Jednak w trosce o wydajność i niezawodność, polecamy jednak korzystać z tej funkcji. 

Ryzyko awarii system lub nagłego odłączenia zasilania jest stosunkowo małe, natomiast poprawne usuwanie zewnętrznej pamięci i korzystanie z opcji ‘write caching’ z pewnością poprawi sprawność działania i zapewni skuteczny zapis plików na pamięć USB.

Jeśli potrzebujesz spersonalizowanych pamięci USB na swoją nastepna konferencję czy event, wypełnij nasz formularz szybkiej wyceny formularz szybkiej wyceny. Dedykowany konsultant skontaktuje się najszybciej jak to tylko możliwe.


flashbay Autor: Chris Anguelov
Jako pierwszy/a zostaw komentarz
*
* nie będzie pokazany
(jeśli stosowne)
Komentarze od autora zostaną do Ciebie wysłane e-mailem.
Przesłanie niniejszego formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą polityką prywatności.