Twister

Blog MLC Development i karty pamięci NAND

Wyjaśniając najprościej, Multi-Level Cell (MLC) pamięci wspomaga przechowywanie większej ilości danych na takich samych rozmiarów chip’ie pamięci jak Single-Level Cell (SLC). Naturalnie nie ma tu więc miejsca na żaden kompromis, ale dobrze jest mieć możliwość porównania kosztów i jakości działania obu technologii, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

SLC ma wyższą wydajność, może być używane w wysokich temperaturach i przetrwa dłużej niż jego odpowiednik, ale jego cena jest dwukrotnie wyższa dla każdej z pojemności pamięci. Pamiętaj, że porównując obie technologie ważne jest by uwzględnić przeznaczenie produkowanych urządzeń. Jakie są najistotniejsze właściwości i wymogi, za co byłbyś gotów zapłacić więcej?

Wyobraź sobie, że budujesz serwer wysokiej jakości i poszukujesz urządzenia pamięci masowej. Potrzebujesz czegoś szybkiego i wiarygodnego. Serwery łatwo zagrzewają się więc interesuje Cię dysk odporny na wahania temperatury. Części serwera są stosunkowo drogie, ale maszyna spełnia tak ważną funkcję, że jej koszt stanowi mniejszy problem. W tym przypadku najprawdopodobniej zainwestujesz w urządzenie zawierające pamięć SLC. Teraz wyobraź sobie, że chcesz nabyć PenDrive’a. Ważne by okazał się solidny i szybki, tak by nie spowalniać pracy na zapisanych plikach. Życzyłbyś sobie również by okazał się mały i lekki, tak byś mógł go nosić przy sobie przez większość czasu, najlepiej by nie był też zbyt drogi. W tym wypadku niemal pewny jest wybór PenDrive’a zawierającego pamięć MLC.

Ważne do zapamiętania są określenia to „solidny” i „szybki”. Czy warto jednak płacić dwukrotnie wyższą cenę za urządzenie SLC, które pozwoli Ci na transfer Twoich danych osobistych na PenDrive’ie w takim samym tempie jak wysokiej klasy serwer, czy może lepiej zainwestować w pojemność pamięci za niższą cenę, tak by pomieścić większą ilość danych i zdjęć, które możesz mieć zawsze przy sobie? Czy nie przekonuje Cię bardziej, że możesz codziennie przez 7 lat od nowa zapisać wszystkie informacje na PenDrive’ie zanim pojawią się jakiekolwiek oznaki wskazujące na konieczność jego wymiany?

W Flashbay dążymy do zachowania równowagi pomiędzy jakością i kosztami stosownie do wymagań naszych klientów. Zestawiamy bardzo wysokiej jakości karty pamięci z wysokiej wydajności kontrolerami pamięci by zaoferować produkty, które odpowiadają oczekiwaniom naszych klientów w zakresie jakości i ceny. Dzięki starannemu udoskonalaniu każdego z etapów procesu projektowania i produkcji mamy pewność, że osiągamy najlepsze możliwe rozwiązania przy użyciu wybranych przez nas komponentów. Przykładowo wszystkie nasze produkty o odpowiedniej pojemności pamięci wspierają Windows ReadyBoost – jesteśmy z tego dumni, gdyż byłoby to niemożliwe bez wykorzystania najlepszego zestawu komponentów.


Karta pamięci NAND o dużej pojemności pamięci

flashbay Autor: Sam Sanchez
Jako pierwszy/a zostaw komentarz
*
* nie będzie pokazany
(jeśli stosowne)
Komentarze od autora zostaną do Ciebie wysłane e-mailem.
Przesłanie niniejszego formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą polityką prywatności.