Twister

Jak zabezpieczyć dane na pamięci USB? 

Pomimo niewielkiego rozmiaru pamięci USB są w stanie pomieścić bardzo dużo danych. Ilość plików, które można zapisać na danym USB, zależy od jego pojemności. Dla przykładu, 2 GB pozwala pomieścić ponad 900 zdjęć, a 128 GB ponad 60 000 fotografii. W tym poście przyjrzymy się temu, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo swoich danych.Szyfrowanie

Szyfrowanie to proces kodowania danych, które są przechowywane na dysku. Pozwala on zasadniczo stworzyć osobną partycję i przechowywać wrażliwe dane w nowym obszarze pamięci USB. W Internecie można znaleźć różne narzędzia, które zrobią to za Ciebie, a wiele z nich jest bezpłatnych. Tego samego narzędzia używa się podczas kodowania, a następnie uzyskiwania dostępu do Twoich danych.
 
Ochrona danych za pomocą hasła

Pliki takie jak dokumenty Word czy arkusze Excel mogą być chronione hasłem. Takie zabezpieczenie można stosować zarówno zapisując dane na komputerze, jak i na pamięci USB. Aby to zrobić, należy otworzyć dokument, a następnie wybrać następujące opcje: Plik> Info >Chroń Dokument > Szyfrowanie Hasłem.

Kodowanie PIN
Nie wszystkie pamięci USB są sobie równe, zwłaszcza kiedy mówimy o naszym modelu USB Code , który z tyłu posiada unikalną klawiaturę. Do zapisanych danych można dostać się tylko poprzez wpisanie wybranego przez użytkownika kodu PIN. Twoje logo możemy wygrawerować lub nanieść metodą sitodruku  z przodu. Model Code jest bardzo popularnym gadżetem podczas spotkań, konferencji czy różnego rodzaju imprez.  
Tutaj możesz zobaczyć całą naszą gamę modeli USB. Kliknij na Otrzymaj Wycenę aby poznać nasze aktualne ceny. 

flashbay Autor: Sarah Chambers
Jako pierwszy/a zostaw komentarz
*
* nie będzie pokazany
(jeśli stosowne)
Komentarze od autora zostaną do Ciebie wysłane e-mailem.
Przesłanie niniejszego formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą polityką prywatności.