Twister

Blog Bezpieczniejsze drogi dzięki pamięciom USB

Wiodący producent samochodów w USA wysyła obecnie ponad jeden milion napędów USB do swoich Klientów, aby rozwiązać dużą wadę związaną z komputerem pokładowym.

Usterka została wykryta przez kilku amerykańskich hakerów i zasadniczo pozwala im uzyskać dostęp do komputera pokładowego oraz przejąć kontrolę nad silnikiem, układem kierowniczych, a także hamulcami. Ta luka dotyczy około 1,4 mln pojazdów.

Jak można sobie wyobrazić, producent musiał zadziałać szybko i podjął się aktualizacji oprogramowania za pomocą pamięci USB.Właścicielom dotkniętych samochodów zostanie wysłany pendrive, który należy podłączyć do samochodu i pobrać aktualizację oprogramowania. Ochroni ona samochód przed działaniem hakerów.

Jako specjaliści spersonalizowanych pamięci USB zawsze szukamy nowych i fascynujących zastosowań dla naszych produktów, a opisana historia to jedna z najgłośniejszych spraw w ostatnim czasie. Ryzyko dla życia ludzkiego jakie niesie ze sobą ta usterka pokazuje, jak istotne i wszechstronne zastosowanie mają pendrive'y w naszej codzienności.

Jeśli chcesz otrzymać ofertę na spersonalizowane pamięci USB, wypełnij nasz krótki formularz. Jeden z naszych konsultantów skontaktuję się z Tobą jak najszybciej to możliwe.

flashbay Autor: Sam Sanchez
Jako pierwszy/a zostaw komentarz
*
* nie będzie pokazany
(jeśli stosowne)
Komentarze od autora zostaną do Ciebie wysłane e-mailem.
Przesłanie niniejszego formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą polityką prywatności.