Twister
Uprzejmie informujemy, że nasza firma działa bez zmian. Zarówno dział sprzedaży jak i fabryka są gotowe do realizacji zamówień dla Państwa.

Blog USB Martwe Krople

Projekt artystyczny, który rozpoczął się w 2010 roku, zaczyna nabierać rozmachu i pojawia się w miastach na całym świecie. "USB Dead Drops" jest pomysłem architekta-artysty, Arama Barthollego. UZakłada on podrzucanie "ukrytych" pendrive'ów przez Barthollego i jego fanów w centrach miast oraz jego okolicach.

Dyski USB są często osadzone w ścianach i innych stałych elementach miejskiego krajobrazu. W takich miejscach przechodzień powinien podłączyć swojego laptopa i albo odkrywać to, co już jest na USB, albo przesłać własne, ciekawe pliki.

Według oficjalnej strony internetowej projektu deaddrops.com:

"Projekt Dead Drops zakłada anonimową, offline, peer to peer wymianę plików w przestrzeni publicznej. Pamięci USB są osadzone w ścianach budynków i krawężników, które są dostępne dla każdego użytkownika przestrzeni publicznej. Wszyscy są zaproszeni do pozostawienia ich plików lub eksploracji już wgranych na Dead Drops. Podłącz laptopa do ściany, domu lub lampy ulicznej i udostępnij swoje ulubione pliki oraz dane. Każda z takich pamięci jest początkowo pusta z wyjątkiem pliku readme.txt wyjaśniającego zasady projektu. Dead Drops jest otwarty na Twój udział."

Jeśli masz ochotę na podłączenie się do zabawy, to na tej samej stronie znajdują się również szczegółowe informacje o aktualnych miejscach, gdzie ukryte są Dead Drops. Więcej informacji znajdziesz również na Wikipedii.Chociaż to wspaniałe widzieć pamięci USB zaangażowane w społeczną komunikację, pamiętaj, że do końca nie możesz mieć pewności, co na nich jest. Dlatego jeśli jesteś na tyle odważny, by się podłączyć, uzbrój się w dobry program antywirusowy lub wykonaj kopię zapasową zawartości Twojego laptopa!

Jeśli chcesz otrzymać ofertę na spersonalizowane dysku USB dla Twojego własnego projektu, wypełnij formularz, a jeden z naszych konsulatów skontaktuję się z Tobą.

flashbay Autor: Sam Sanchez
Jako pierwszy/a zostaw komentarz
*
* nie będzie pokazany
(jeśli stosowne)
Komentarze od autora zostaną do Ciebie wysłane e-mailem.
Przesłanie niniejszego formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą polityką prywatności.