Twister
Uprzejmie informujemy, że nasza firma działa bez zmian. Zarówno dział sprzedaży jak i fabryka są gotowe do realizacji zamówień dla Państwa.

Blog Bezpiecznie usuń USB

Po podłączeniu urządzenia pamięci masowej USB do komputera PC lub laptopa często otrzymasz przypomnienie o "bezpiecznym wysunięciu" pendrive'a (lub dysku twardego) po jego użyciu. Jednak sądząc po osiągnięciach technologicznych ostatni lat, czy wciąż musimy stosować się to tego zalecenia?

Krótka odpowiedź brzmi: "Tak" . Dlaczego? Przeczytaj poniżej, a dowiesz się, dlaczego bezpieczne usunięcie dysku USB jest ważniejsze niż myślisz.

Gdy pendrive jest podłączony do komputera, pozwalasz mu na odczyt oraz zapis danych przy użyciu jego pamięci. Jednak komputery nie zawsze zapisują wszystkie dane na dysku USB od razu. Czasami te informacje są przechowywane w pamięci roboczej na wypadek, gdy będą ponownie potrzebne lub istnieje możliwość ich aktualizacji. Proces ten jest znany jako "buforowanie". Jeśli wyciągniesz urządzenie USB z komputera podczas tego procesu, przekazywane pliki mogą zostać uszkodzone, a to może zakończyć się ponownym formatowaniem dysku.

Często jednak system operacyjny Windows ma ustawioną domyślnie opcję "wyłączenie buforowania zapisu", która ma na celu umożliwienie "bezpieczne wysuwanie" urządzeń USB takich jak pamięci flash bez konieczności korzystania z ikony "Bezpieczne wysuwanie sprzętu".

Jest to jednak nieco mylące i wiele osób sądzi, że mogą usunąć pamięć USB nawet podczas jego aktywnej pracy. Wyjmowanie napędu, który jest w trakcie zapisywania plików również może je trwale uszkodzić, a także może zaistnieć potrzeba sformatowania całego dysku, zanim będzie można go użyć ponownie.
Nasza rada? Zawsze używaj opcji "Bezpieczne wysuwanie sprzętu". To czynność zajmuje tylko kilka dodatkowych sekund, które zaoszczędzą czas na wypadek potrzeby formatowania dysku lub próbowania zastąpienia utraconych plików.

Jeśli chciałbyś otrzymać niezobowiązującą wycenę markowych pamięci USB, wypełnij krótki formularz. Oferujemy wybór na każdy gust i kieszeń, a czas oczekiwania to jedynie sześć dni roboczych, a wraz z 10-letnią gwarancją jesteśmy pewni, że Flashbay sprosta Twoim oczekiwaniom.

flashbay Autor: Sam Sanchez
1 Komentarze | Zostaw swój 
Matthewwak , google | 04 Mar, 2018
This is a really great site!A lot of useful info and handy ideas, thank you =)
*
* nie będzie pokazany
(jeśli stosowne)
Komentarze od autora zostaną do Ciebie wysłane e-mailem.
Przesłanie niniejszego formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą polityką prywatności.