Twister
Uprzejmie informujemy, że nasza firma działa bez zmian. Zarówno dział sprzedaży jak i fabryka są gotowe do realizacji zamówień dla Państwa.

Blog Jak odzyskać utracone dane z pamięci USB?

Pamięci USB są urządzeniami, na których można polegać, lecz istnieją pewne sytuacje, przez które możemy utracić dane, na przykład: wirus, skok napięcia, czy wyjęcie napędu z komputera w niewłaściwy sposób. Jeśli pendrive pochodzi od innego dostawcy, może on zawierać części słabe jakościowo, które niestety są podatne na uszkodzenia.

W firmie Flashbay używamy tylko najwyższej jakości komponentów przy budowie naszych napędów. Niestety nie wszyscy dostawcy pamięci USB robią to samo - to, co może wyglądać podobnie na zewnątrz, często jest bardzo różne wewnątrz. To z kolei może zwiększać ryzyko ryzyka utraty danych. 
Poniżej przedstawiamy kilka opcji ich odzyskiwania:

Skanowanie w poszukiwaniu problemu: Możesz przeskanować i, miejmy nadzieję, naprawić błędy przy użyciu narzędzi dostępnych na komputerze. Jeśli używasz systemu Windows wystarczy podłączyć urządzenie USB do komputera lub laptopa, przejść do okna "Mój komputer" i kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę dysku wymiennego. Następnie należy przejść do menu  Właściwości> Narzędzia> Sprawdź teraz. Należy odznaczyć oba pola, które mówią "Automatycznie napraw błędy systemowe plików" i "Skanuj dysk i próbuj odzyskiwania uszkodzonych sektorów", a następnie kliknąć przycisk 'Start'. Dzięki skanowaniu zobaczymy problematyczne rejony oraz możliwość ich naprawy, bądź też nie.

Oprogramowanie odzyskujące utracone dane: Jeśli pierwsza opcja nie działa, istnieje wiele darmowych lub płatnych opcji odzyskiwania danych. Proces jest bardzo prosty. Wystarczy pobrać oprogramowanie na komputer stacjonarny lub laptopa i mając podłączone USB w tym samym czasie skorzystać z jego funkcji. Niezależnie od programu, który wybierzesz, przedstawi on Ci możliwe do wykorzystania opcje. Są to zazwyczaj trzy lub cztery kroki, które pomogą w znalezieniu i odzyskaniu utraconych plików.
Jeśli powyższe kroki nie poskutkują, to pozostaje nam sprawdzić, czy przypadkiem złącze USB nie jest złamane. Istnieje kilka przewodników online, które pokazują, jak rozwiązać ten problem, ale uważaj, bo będą Ci potrzebne narzędzia i części takie jak stary kabel USB, obcinacze do drutu, mały śrubokręt, szkło powiększające oraz lutownica z cyną i topnikiem. Jeśli i to zawiedzie, niestety należy pogodzić ze stratą.

Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się przydatne. Jak dobrze znane powiedzenie mówi: "Lepiej jest zapobiegać niż leczyć". Dlatego jeśli jesteś zainteresowany wysokiej jakości, niezawodnymi i konkurencyjnymi cenowo pamięci USB, wypełnij krótki formularz, a jeden z naszych konsultantów skontaktuję się z Tobą. Nowe pamięci możesz trzymać w swoich rękach w ciągu zaledwie 6 dni roboczych

flashbay Autor: Sam Sanchez
Jako pierwszy/a zostaw komentarz
*
* nie będzie pokazany
(jeśli stosowne)
Komentarze od autora zostaną do Ciebie wysłane e-mailem.
Przesłanie niniejszego formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą polityką prywatności.