Twister
Uprzejmie informujemy, że nasza firma działa bez zmian. Zarówno dział sprzedaży jak i fabryka są gotowe do realizacji zamówień dla Państwa.

Blog Photography Marketing Ideas

photography marketing ideas
Dzięki stałemu rozwojowi internetu każdy fotograf ma co raz więcej możliwości promowania swoich usług. Również  rynek stał się bardziej konkurencyjny ze względu na łatwą dostępność profesjonalnych kamer za stosunkowo niską cenę. Pomimo, że stało się to niezwykle trudne, aby wyróżnić się z tłumu, zawsze znajdzie się sposób na zabłyśnięcie wśród konkurencji.
Niech twoje zdjęcia będą marketingiem
Społecznych platform medialnych, takich jak Facebook, Flickr (który jest najbardziej popularną platformą do fotografii zaraz po Facebooku), Pinterest, Tumblr i Instagram są podstawowym instrumentem, by zostać zauważonym w branży. Istnieją także inne kanały społeczne, które niekoniecznie koncentrują się na kontencie obrazów, a również mogą pomóc w przekazaniu naszego komunikatu.
YouTube – największa witryna wideo na świecie. Wystarczy przesłać film wideo z przemyślaną kolekcją Twoich najlepszych zdjęć, a w łatwy sposób uzyskasz wiele wyświetleń w krótkim czasie.
 
500px – narzędzie pozwalające na zbudowanie własnego portfolio, jak również rynek dla fotografów, gdzie można sprzedawać swoje zdjęcia. Platforma jest niesamowicie prosta w użyciu i konfiguracji.
LinkedIn - Największa na świecie sieć profesjonalistów, która oferuje możliwość osiągnięcia globalnej ekspozycji Twoich postów i zdjęć.
Poza social media można również szukać bardziej nietypowych rozwiązań. Oferowanie darmowych zdjęć lub swoich usług na stronach internetowych dla osób, które potrzebują pomocy w aktywowaniu wyobraźni, to jedna z dość efektywnych metod. W zamian można ich poprosić o umieszczenie reklamy na ich stronie internetowej. Innym rozwiązaniem jest oferowanie Klientom prowizji od każdego nowego, potencjalnego zlecenia. To działa zadziwiająco dobrze przy uroczystościach jak chrzciny, czy wesela. Podczas każdej takiej imprezy weź ze sobą notes, aby ludzie mogli zostawić Tobie dane kontaktowe na przyszłość. Gdy przyjdzie czas na wysyłkę zdjęć, wyślij je do wszystkich z Twojej bazy kontaktów. Idealnym sposobem na wysyłkę zdjęć są spersonalizowane pamięci USB (np. Od firmy Flashbay – 1983740391">kliknij tu, aby zobaczyć jak zamówić), które zawierają Twoje logo oraz stronę www wraz z wszystkimi zdjęciami z imprezy.  Dodaj kilka folderów z bezpłatnymi zdjęciami z poprzednich wydarzeń lub nawet podziel się dziesiątką Twoich najlepszych prac. 
Wykonując powyższe czynności zapewnisz sobie najlepszy możliwy start w Twoją fotograficzną przygodę. Po prostu pozwól Twoim zdjęciem wykonać prace za Ciebie, bądź szczodry w udzielaniu prowizji i nie zapomnij o upominkach reklamowych.

flashbay Autor: Aires Loutsaris
Jako pierwszy/a zostaw komentarz
*
* nie będzie pokazany
(jeśli stosowne)
Komentarze od autora zostaną do Ciebie wysłane e-mailem.
Przesłanie niniejszego formularza oznacza zgodę na przetwarzanie Twoich danych zgodnie z naszą polityką prywatności.